Loading

STACHURIADA 2014

III edycja - Stachura. Święte wędrowanie
Warsztat poezji czynnej im. Edwarda Stachury
Koncert – spektakl poetycki

W 2014 roku odbędzie się III edycja Festiwalu „Stachura”, który dotąd składał się z dwóch stacji: BIESZCZADY i TORUŃ. W tym roku festiwal zatrzyma się na kolejnej stacji: RZESZÓW.

Od 26 do 29 listopada w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem odbędzie się warsztat poezji czynnej imienia Edwarda Stachury, w którym pod okiem Romana Kołakowskiego, kompozytora i szefa artystycznego projektu, Adama Skrzypka, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu, zespołu pod jego kierownictwem oraz Magdaleny Śniadeckiej-Skrzypek, trenerki wokalnej, przygotowywać się będą niezwykle utalentowani, młodzi artyści, laureaci festiwali muzycznych, absolwenci szkół teatralnych i wokalnych oraz ich studenci.

Owocem warsztatów będzie muzyczny spektakl poetycki „Stachura. Święte wędrowanie” oparty między innymi o pieśni z poematu Edwarda Stachury „Missa Pagana”, do których muzykę napisał Roman Kołakowski. 

Oprócz uczestników warsztatów wezmą w nim udział: Olga Bończyk, Darek Maleo Malejonek oraz Roman Kołakowski.

Premierowe wykonanie tego spektaklu odbędzie się 29 listopada w Wilczej Jamie w Smolniku o godz. 19.00.

Już następnego dnia, 30 listopada, wszyscy artyści przejadą do Rzeszowa, gdzie w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, o godz. 18.00 „Stachura. Święte wędrowanie” będzie miał swoją teatralną premierę.

Ostatnią stacją festiwalu będzie Toruń. 2 grudnia o godz. 19.00 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się finał tegorocznej edycji, którego głównym wydarzeniem będzie kolejna, finałowa prezentacja spektaklu „Stachura. Święte wędrowanie”.

Tutaj przewidziano również imprezy towarzyszące.

Pomysłodawcą i producentem festiwalu jest SOS MUSIC.

Zapraszamy na stację Wilcza Jama.